Školní výlety ve Vranově nad Dyjí

Školní výlety ve Vranově nad Dyjí – Vranovská přehrada, NP PodyjíTuristická ubytovna Sportclub – školní výlet ZŠ

Turistická ubytovna Sportclub nabízí pro školní výlety a akce dětských kolektivů levné ubytování (zvýhodněné ceny ubytování a stravy pro školní výlety – vizte ceník + nabídka stravy/jídelníček).

Ubytování – celou kapacitu Turistické ubytovny Sportclub (běžně 29 lůžek) má školní výlet obvykle pouze pro sebe. Při nepříznivém počasí lze do pokojů umístit elektrické přímotopné konvektory.

Stravování – v ubytovně je vybavená kuchyňka, kde je možné vlastní vaření i pro větší skupiny. Pro školní výlety a hromadné akce však zajišťujeme cenově zvýhodněné stravování v nedaleké restauraci.

Další služby
 – v areálu ubytovny můžete dále zdarma využít travnaté fotbalové hřiště, klubovnu, ohniště, úschovnu kol pro cyklovýlety,...

Rozmanitý program pro školní výlety ve Vranově nad Dyjí

Turistická ubytovna Sportclub – školní výlet SŠPro školní výlety nabízí Vranov nad Dyjí (Vranovsko) mnoho zajímavých možností programu a to jak pro školní výlety základních škol, tak i pro výlety škol středních.

Koupání – Vranovská přehrada je jednou z nejteplejších přehrad s velmi čistou vodou. V příznivých létech se lze na přehradě koupat již od konce května. Lze využít i tobogán, zahrát si vodní fotbal... Zajímavé jsou i vyjíždky lodí po Vranovské přehradě.

Historické a kulturní památky
 – na poměrně malém území se nachází velké množství zajímavých památek. Jedná se o klasické historické objekty – zámky Vranov nad Dyjí, Uherčice, Riegersburg, hrady Bítov, Hardegg, Znojmo, zříceniny Cornštejn, Nový Hrádek, Frejštejn, Kaja, historické město Znojmo (podzemí, Loucký klášter,...) a další.

Technické památky
 – návštěva technických objektů je pro děti nejenom zajímavá, ale skýtá i množství poznatků. Navštívit lze na Vranovsku např. Vodní elektrárnu Vranov nad Dyjí (zde je exkurze zdarma), Muzeum historických vozidel Tatra – Bítov, Motocyklové muzeum Lesná, rozhlednu Rumburak, provoz na zpracování perleti Felling, či Pevnostní muzeum Vranov (bunkry).

Hráz Vranovské přehrady – možnost exkurzí v elekrárněSíť cyklostezek i turistických stezek na Vranovsku je dobře značenaLanové centrum na Vranovské přehradě

Turistika – v okolí Vranova nad Dyjí jsou početné vycházkové trasy se zajímavými vyhlídkami. Mnoho přírodních zajímavostí lze spatřit i při vycházkách v NP Podyjí. Školními výlety je oblíbená zvláště varianta vycházek s výkladem certifikovaného průvodce NP Podyjí.
 
Cykloturistika
 – sportovně založené třídy si mohou udělat na Vranovsko cyklovýlet a využít množství cyklotras v okolí Vranovské přehrady a NP Podyjí a to i na rakouské straně hranice. Kola lze dopravit vlakem (stanice Znojmo nebo Šumná), případně ve směru z jižních Čech i cyklobusem z Českých Budějovic.

Ostaní aktivity
 – chcete-li zažít opravdu netradiční aktivity (lukostřelba, lanové centrum, sportovní odpoledne s netradičními sporty, vodácká expedice, výlet do Vídně,...), můžeme Vám tyto akce zajistit ve spolupráci s dalšími agenturami – vizte náš TIP!

Doporučujeme vytisknout si následující informace pro školní výlety:

Náměty na program školních výletů ve Vranově nad Dyjí
Služby certifikovaného průvodce NP Podyjí  (letáček k tisku)
Prohlídky Znojma s ochutnávkou vinných moštů pro školy  (letáček k tisku 


Nabídka ubytování pro školní výlety:
Turistická ubytovna Sportclub 
Sportclub + Relax