Rekreace ve Vranově nad Dyjí

Vranovská přehrada - vodní sportyMožnosti rekreace ve Vranově nad Dyjí jsou velmi rozmanité a to nejen v letním období. Zajímavé možnosti oddychu i aktivního odpočinku najdete na Vranovsku po celý rok.

Vranovská přehrada – láká návštěvníky především v létě. Teplá a čistá voda dala Vranovské přehradě právem přízvisko "Moravský Jadran". Hlavním lákadlem je prázdninové slunění, koupání a vodní sporty. Od jara do podzimu však můžete využít okružní lodní vyjížďky i další lodní dopravu po Vranovské přehradě (včetně vyhledávaných ochutnávek vína na lodi) nebo se věnovat rybaření (mimopstruhový revír Dyje č.15). Chytání ryb je možné i na řece Dyji (pstruhový revír Dyje č.14) nebo na soukromých rybnících U Jejkala.

Vranov nad Dyjí, Vranovsko – má mnoho historických i technických památek, které stojí za návštěvu. Z možností si vybere opravdu každý.

Národní park Podyjí – je vyhledáván po celý rok jak milovníky přírody, tak i turisty a cykloturisty. K cestě do NP Podyjí mohou pěší i cykloturisté využít cyklobusu a dále si naplánovat trasu po nejzajímavějších lokalitách. Stále vyhledávanější možností je návštěva Národního parku Podyjí s průvodcem nebo moderní „hra„“ geocaching (geokešing, hledání pokladů), případně i "hry pro celou rodinu" - tzv. hledačky.

Vinařský region Znojemsko – milovníci kvalitního vína mohou na Znojemsku navštívit jak sklepy velkých producentů (Vinné sklepy Lechovice, Znovín Znojmo), tak i sklípky menších vinařů v různých obcích Znojemska. Významnou akcí je pak tradiční výlov sektu ze dna Vranovské přehrady.